FIVB شیوه نامه مسابقات والیبال را منتشر کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، برخی از قاره‌ها و کشورها در حال کاهش محدودیت‌ها به منظور برگزاری دوباره رقابت‌ها هستند و به همین منظور، فدراسیون جهانی والیبال بعضی از دستورالعمل‌های بهداشتی خود در خصوص کرونا را به‌روز کرده است.

نکته قابل توجه در خصوص انتشار این شیوه‌نامه، این است که فدراسیون جهانی بار دیگر اعلام کرده که سلامتی، بهبودی و ایمنی فردی ورزشکاران برای این سازمان در اولویت قرار دارد.

فدراسیون جهانی به همین منظور به طور پیوسته با فدراسیون‌های ملی، سازمان‌های بهداشتی مرتبط، مقامات ورزشی، سازمان جهانی بهداشت و کمیته بین‌المللی المپیک در ارتباط است تا وضعیت موجود کرونا را تحت نظر داشته باشد.

بیش‌تر رقابت‌های بین‌المللی والیبال در سال ۲۰۲۰ لغو شده و به سال ۲۰۲۱ موکول شده‌اند اما بعضی از لیگ‌ها از جمله لیگ ایران در تاریخ ۱۹ شهریور آغاز می‌شود.

شیوه‌نامه پیشنهادی فدراسیون جهانی والیبال در خصوص برگزاری رقابت‌های والیبال در ادامه می‌آید:

– برگزارکننده باید از تجمعات در زمین مسابقه جلوگیری کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کند.

– باید در ورودی سالن‌ها، برای فاصله‌گذاری اجتماعی علائم بهداشتی تعریف شود و همچنین دستورالعمل‌هایی برای نشستن و سهولت دسترسی به سرویس بهداشتی، رختکن، دوش‌ها و جایگاه مسئولان فنی صورت پذیرد.

– طرح ارتقای پاکسازی زمین و مدیریت پسماندهای بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.

– شیوه‌نامه ابزارهای پاک‌کننده اجرا شود و توپ مسابقه نیز پس از هر امتیاز تمیز شود.

– سامانه تهویه سالن و نیز تسهیل ورود هوای تازه به زمین مورد ارزیابی قرار گیرد.

– سالن‌های آماده‌سازی برای همه تیم‌ها (در گروه‌های کوچک) قابل دسترسی باشد تا بازیکنان در یک جدول زمانی فشرده، به طور همزمان در یک مکان تجمع نداشته باشند.

– اطمینان از حضور تماشاگران در سالن، مطابق با محدودیت‌های دولت هر کشور به طوری که از قوانین داخلی پیروی شود.

– پاکیزگی شخصی اعمال و پیام‌های ایمنی نیز با نشانه‌گذاری اجرا شود.

– توسعه شیوه‌نامه‌های مدیریتی برای موارد پرخطر از جمله سیاست عدم ورود، در زمانی که نشانه‌های ویروسی بیماری به طور مشخص وجود دارد.

– بررسی جایگاه مصاحبه (میکسدزون) برای جداسازی تیم‌ها از نمایندگان رسانه‌ها و اعمال فاصله اجتماعی. همچنین پیدا کردن راهکاری جایگزین برای گرفتن عکس تیمی در داخل زمین.

– اختصاص دادن کادر امنیتی و مدیریتی آموزش‌دیده برای تماشاگران.

– تهویه و گردش هوا برای حداقل ۱۰ بار در طول یک ساعت.

– افزایش تناوب پاکسازی تهویه هوا و فیلترها برای دست‌کم یک بار در روز.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید