گاف عجیب چینی‌ها در جام جهانی دوومیدانی

به گزارش ایسنا و به نقل از لا ناسیون، در بازی‌های المپیک یا رقابت‌های جهانی تصاویر فراموش نشدنی به خاطر موفقیت‌ها، شکست یا اشتباه‌ها ثبت می‌شود. مانند اتفاقی که در فینال جام جهانی دو ۴ در ۱۰۰ متر بانوان برای تیم چین رخ داد. تماشاگران حاضر در ورزشگاه الخلیفه دوحه از خود می‌پرسیدند آن دو دونده چه کار می‌کنند؟ رفتارشان منطقی بود چون آن ها در تلاش بودند از شانس خود استفاده کنند. دو دونده در ۱۰۰ متر پایانی دیوانه شده بودند؟

این اتفاق در لحظه تعیین کننده رخ داد. پنج کشور برای قهرمانی در این رشته رقابت می کردند که در این میان چینی‌ها هم حضور داشتند. تیم چین ۳۰۰ متر را در حالی به پایان رساند که سوم بود و تنها با کسب افتخار ۱۰۰ متر فاصله داشت. همه چیز بر طبق روال پیش می رفت تا این که لینگوی کونگ برای دادن چوب امدادی به مانکی ژه از حد مجاز پیش رفت، چون هم تیمی اش سرعت بالایی داشت. در حالی که دوندگان دیگر به مسیر خود ادامه می‌دادند دو دونده چینی حرکت خود را متوقف کردند چون متوجه اشتباه خود شدند. سپس به عقب برگشتند تا از جای صحیح دوباره کار خود را شروع کنند. این اتفاق کمکی به آن‌ها نکرد چون بر اساس قانون فدراسیون جهانی دوومیدانی دیسکالیفه شده بودند. دو دونده چینی از اتفاقی که رخ داده بود به شدت ناراحت شده بودند به خصوص مانکی ژه که در حال اشک ریختن بود و باور نمی کرد تلاش چند ساله‌اش برای آمادگی به خاطر این اشتباه عجیب از بین رفته است.  

مدال قهرمانی به تیم جامائیکا رسید. ناتالیا ویست، شلی ان پرایس، جونیله اسمیت و شریکا جکسون با ثبت زمان ۴۱.۴۴ ثانیه قهرمان شدند. بریتانیا و آمریکا در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند. با این حال دوربین‌ها اشک‌های چینی‌ها را دنبال می کردند. بدون شک این اتفاق یکی از لحظات عجیب جام جهانی ۲۰۱۹ دوحه خواهد بود.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید