کشتی بانوان روی ریل کم‌توجهی

به گزارش ایسنا، ۲۶ تیرماه علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد. از بدو ورود دبیر به این فدراسیون شائبه‌هایی در مورد حذف کشتی بانوان به گوش رسید و نگرانی‌هایی در بین  بانوان علاقه مند به این رشته ایجاد شد به گونه‌ای که برخی از بانوان کشتی گیر در مصاحبه با رسانه‌ها خواستار حمایت دبیر از کشتی بانوان شدند اما مریم منظمی( نایب رئیس بانوان سابق فدراسیون) خبر از حمایت ریاست فدراسیون از کشتی بانوان داد تا حواشی تا حدودی پایان بگیرد.

با استعفای مریم منظمی از سمت نایب رئیسی، فاطمه درخشانی( کارمند روابط بین الملل فدراسیون) نایب رئیس بانوان شد. هرچند درخشانی در گفت‌وگو با سایت خبری فدراسیون از ادامه برنامه‌های کشتی بانوان صحبت کرد اما با گذشت بیش از یک ماه از انتخاب او هنوز برنامه‌ای برای بانوان اعلام نشده و مشخص نیست که چه زمانی فعالیت این بخش آغاز می‌شود.

مشکلات مالی فدراسیون کشتی اعزام‌ تیم‌های مردان را هم با مشکل مواجه کرده است و به نظر می‌رسد همین موضوع باعث شده تا کشتی بانوان اولویت آخر فدراسیون باشد. مشکلات مالی در لغو اعزام بانوان به مسابقات جهانی  و مسابقات هنرهای رزمی آلیش خود را به خوبی نشان داد اما  محدود کردن فعالیت کشتی بانوان به داخل کشور و لغو اعزام‌ها می‌تواند انگیزه را از علاقه مندان به این رشته بگیرد. با این حال هنوز برنامه‌ای برای مسابقات داخلی هم اعلام نشده است.

خواست بسیاری از بانوان کشتی گیر حمایت فدراسیون، برگزاری مسابقات داخلی و اعزام به مسابقات مختلف بین المللی است و بی‌توجهی به این بخش قابل توجیه نیست در نتیجه مسئولان فدراسیون باید نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت کشتی بانوان اقدام و برنامه‌های خود را به صورت دقیق اعلام کند تا بانوانی که چشم انتظار تصمیم فدراسیون هستند با شناختی دقیق از وضعیت این رشته برای آینده ورزشی خود تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.  

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید