چرخابی: نظری درباره نویدکیا ندارم، فعلا/ اگر "ساکت" مثل قبل باشد، سپاهان موفق می‌شود

حسین چرخابی، پیشکسوت فوتبال اصفهان در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد سپاهان در فصل گذشته اظهار کرد: مشکل ما این است که عده‌ای در شادی‌ها شریکند و عده‌ای در غم‌ها متهم می‌شوند. فوتبال یک کار تیمی است. تمام ارکان باشگاه در موفق شدن یا نشدن یک تیم نقش داشته باشند. 

او ادامه داد: قراردادها در فوتبال ما کاملا اشتباه است. قراردادها در ایران بیشتر از ۲ صفحه نیست اما در باشگاه‌های حرفه‌ایی در دنیا قراردادها در ۴۰،۵۰ صفحه تنظیم می‌شود و تمام مسائل زیر نظر باشگاه است. بزرگترین مشکل ما این است که قراردادها یک طرفه می‌شود. یعنی یا به نفع باشگاه است یا بازیکن.

چرخابی اضافه کرد: سپاهان بهترین اسپانسر یعنی فولاد مبارکه را دارد که حرف اول را می‌زند. باشگاه سپاهان تنها باشگاهی است که هیچ طلبکاری ندارد. ممکن خیلی از اسپانسرها پول بیشتری به افراد پیشنهاد بدهند اما وقتی به تعهداتشان پایبند نباشند فایده‌ای ندارد. سپاهان به تعهداتش عمل می‌کند. در این باشگاه فقط ۱۰۰ نفر کارمند کار می‌کنند و یک باشگاه بزرگ است. 

او درباره کادر فنی سپاهان در فصل پیش هم توضیح داد: کادر فنی فصل پیش پر افتخارترین کادر فنی ایران به لحاظ آماری بود ولی به نظر من در جذب نفرات بهتر می‌توانستند عمل کنند. در بعضی از پست‌ها تراکم زیاد بود ولی در بعضی دیگر نفرات نداشتند. سپاهان در نیم فصل بهترین نتایج را گرفت اما حریفان دستش را خواندند و فهمیدند که روی ارسال‌های بلند به گل می‌رسد. اگر هم پاسکاری می‌شد بیشتر در یک سوم میانی زمین بود نه در یک سوم دفاعی حریف. اگر سپاهان می‌توانست یک بازیکن مکمل برای استنلی جذب می‌کرد موفق‌تر می‌شد. بازیکنی که بتواند یک در مقابل یک را یک در خط حمله بردارد و بتواند به عمق بزند. مثل کاری که قایدی در استقلال انجام می‌دهد. این نقطه ضعف سپاهان بود و استقلال این ضعف را نداشت. همچنین نبود بازیکنی با خصوصیات نویدکیا برای بازی‌سازی به چشم می‌آمد. این‌ها همه دست به دست هم دادند تا سپاهان در فصل گذشته نتیجه نگیرد.

چرخابی با اشاره به بازی نکردن سپاهان برابر پرسپولیس در فصل گذشته، گفت: کار بسیار بسیار بچگانه‌ای بود. اگر از هتل نمی‌توانستند بیرون بیایند می‌گفتیم تماشاگر اجازه نداده یا مسائل دیگری بوده اما وقتی به ورزشگاه رسیدند باید سریعا به زمین می‌رفتند. همه این‌ها دست به دست هم دادند تا سپاهان نتایج خوبی نگیرد. من نباید این حرف را بزنم اما تمام کارشناسان داوری معتقدند که در بازی‌های آخر سپاهان اشتباهات داوری در نتایج سپاهان تاثیرگذار بود. همین الان هم به تمام تیم‌های ایران می‌گویم فصل آینده هم همین داوران هستند و اشتباه هم می‌کنند. باید مقداری صبور باشیم.

پیشکسوت فوتبال اصفهان درباره بازگشت محمدرضا ساکت به عنوان مدیرعامل به باشگاه سپاهان هم بیان کرد: من آدم آمار و ارقامم. زمانی که آقای ساکت مدیرعامل سپاهان بود، سپاهان به اوج و دوران طلایی خود رسید.ایشان چند سالی مسئول باشگاه بود و مقام‌های مختلف آورد. حتی یک زمان سپاهان نوین هم به لیگ برتر صعود کرد اما قانون اجازه نداد که هر دو تیم در لیگ برتر حضور داشته باشند. اگر ساکت همان آدمی باشد که قبلا در سپاهان بود و هیچ تغییری در روشش نداده باشد مطمئن باشید سپاهان می‌تواند موفق باشد ولی اگر اینطور نباشد سپاهان موفق نمی‌شود.

چرخابی درباره انتخاب محرم نویدکیا به عنوان سرمربی تیم فوتبال سپاهان هم اظهار کرد: من الان هیچ نظری ندارم. اگر خواهیم ۵ بازیکن باهوش را در طول تاریخ فوتبال ایران نام ببریم به نظر من یکی از آن‌ها محرم نویدکیاست. او یک آدم باشخصیت است و با مربی‌های بسیار بزرگی کار کرده است و می‌تواند مربی خوبی شود و دوره B را هم گذرانده است. من نظری نخواهم داد تا هفته هفتم برسد. آن موقع من می‌توانم بگویم که مدیریت نویدکیا به چه صورت است و تعویض‌هایش چگونه است بسیاری از مسائل دیگر. الان هر نظری بدهم اشتباه است و باید حداقل هفت هفته از بازی‌ها بگذرد.

انتهای پیام 

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید