وضعیت رقیبان تیم ملی امید در انتخابی المپیک/ کدام تیم مدعی صعود است؟

به گزارش ایسنا، انتخابی فوتبال المپیک در آسیا از چند روز دیگر در تایلند آغاز می‌شود و تیم ملی ایران طبق برنامه در نخستین بازی با ازبکستان دیدار خواهد کرد که این بازی نوزدهم دی ساعت ۱۳:۴۵ برگزار می شود.

تیم ملی در بازی‌های دوم و سوم خود به مصاف کره‌جنوبی و چین می‌رود و در صورت قرار گرفتن در رتبه اول یا دوم راهی مرحله یک چهارم نهایی می‌شود.

شاگردان استیلی برای هماهنگی بیش‌تر با محل برگزار مسابقات و از بین رفتن اختلاف ساعت بین دو کشور، زودتر راهی این کشور شدند.

از سوی دیگر، رقیبان ایران نیز در ماه‌های اخیر بیکار ننشستند و دیدارها و اردوهایی را پشت سر گذاشتند تا با بیش‌ترین آمادگی وارد مسابقات شوند.

ازبکستان:

تیم ملی ازبکستان بازی‌های پرتعدادی را طی ماه‌های گذشته برگزار کرده است. بعد از این که ازبک‌ها تیم ملی امید ایران را دو بار در دیدار دوستانه شکست دادند، در ۱۲ بازی تدارکاتی به میدان رفتند که حاصل آن ۶ پیروزی، ۳ تساوی و ۳ شکست برای این تیم بوده است.

مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها در آخرین بازی خود روز گذشته قطر را با حساب ۳ بر یک شکست دادند. چند روز قبل از این بازی ایران و قطر به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند.

کره جنوبی:

قهرمان فوتبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی، در ماه‌های اخیر در شش بازی تدارکاتی به میدان رفته است و تنها یک بار برابر ازبکستان طعم شکست را چشیده است.

این تیم در ۶ بازی خود ۳ پیروزی، دو تساوی و یک شکست را متحمل شده است. کره‌ای‌ها به علت فشردگی مسابقات باشگاهی و حضور بازیکنان جوان خود در لیگ‌های اروپایی کم‌تر فرصت برگزاری اردوی تدارکاتی را داشته‌اند.

چین:

چینی‌ها هم در بازی‌های متعددی به میدان رفتند و رقیبان متنوعی داشتند. آن‌ها در این مدت زمان با تیم‌های کره شمالی، استرالیا، عربستان، اندونزی، شیلی، مکزیک، ایرلند و بحرین دیدار کردند.

حاصل عملکرد این تیم ۳ پیروزی، ۵ شکست و یک تساوی بوده است.

تیم ملی ایران برای صعود از گروه دشوارش باید در دو بازی نخست مقابل ازبکستان و کره‌جنوبی به پیروزی دست یابد و در انتظار آخرین دیدارش برابر چین بماند.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید