والیبال انتخابی المپیک/ ایران ۱ – چین‌تایپه صفر

به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۲:۳۰ صبح امروز (سه‌شنبه) ۱۷ دی ماه ۱۳۹۸، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک قاره آسیا به میزبانی شهر جیانگمن کشور چین، به مصاف تیم ملی چین‌تایپه رفت و در یک بازی راحت توانست در ست نخست با نتیجه ۲۵-۱۶ به برتری برسد. این بازی به دلیل ۵ سته شدن بازی استرالیا و کره، با یک ساعت تاخیر برگزار شد.


با تصمیم ایگور کولاکوویچ، تیم ملی والیبال ایران با ترکیب میلاد عبادی‌پور، سعید معروف (کاپیتان)، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، علی شفیعی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به مصاف تیم ملی چین‌تایپه رفت. تایپه‌ای‌ها نیز با ترکیب لیو، لی، لین، تای، هانگ‌مین، وانگ، چن و یون‌لیانگ (لیبرو) بازی را آغاز کردند.


* ست اول: ۱۶ – ۲۵ ایران


تایپه‌ای‌ها که عملکرد خوبی در دریافت‌ها داشتند، تا امتیاز ۷ – ۶ از ایران پیش بودند، اما نهایتا این تیم ایران بود که دو امتیاز متوالی را کسب کرد تا دو تیم در امتیاز ۷ – ۸ به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شوند. با شروع مجدد بازی، سرویس‌های شفیعی دریافت‌های چین‌تایپه را دچار مشکل کرد تا با دو آبشار فیاضی و یلی، نتیجه ۹ – ۱۲ به سود ایران شود. دو تیم در حالی در امتیاز ۱۲ – ۱۶ راهی وقت استراحت فنی دوم شدند که روی کار سرعتی معروف و موسوی، اختلاف به ۴ امتیاز افزایش یافت.


با ورود دو تیم به زمین، عملکرد ایران در خط سرویس با درخشش فیاضی بهتر شد تا شاگردان کولاکوویچ اختلاف را به ۸ پوئن رسانده و ۱۲ – ۲۰ پیشی بگیرند. با درخشش موسوی پشت خط سرویس، اختلاف به ۱۰ امتیاز افزایش یافت، اما با سرویس‌های “چن” دریافت ایران به معروف نرسید تا اختلاف به ۸ امتیاز کاهش یابد.


در نهایت این تیم ایران بود که ۱۶ – ۲۵ پیروز ست نخست بازی شد.


این خبر تکمیل می‌شود…

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید