هیاهو در آزادی، امید در نقش جهان

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته پنجم لیگ برتر چهار دیدار برگزار می‌شود که در مهم‌ترین دیدار پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. همچنین ذوب آهن و استقلال در اصفهان به دنبال کسب نخستین برد فصلشان هستند.

پرسپولیس – سپاهان

دو تیم همیشه مدعی لیگ برتر خیلی زود و در هفته پنجم به هم رسیدند؛ دو تیمی که دیدارشان همیشه با حواشی و اتفاقات زیادی همراه است. البته حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان به اتفاقات داخل زمین ختم نمی‌شود، برای مثال در آستانه همین دیدار، سعید آقایی، مدافع سپاهان به خاطر تصویر پروفایل اینستاگرامش تا اطلاع ثانوی محروم شد. البته آقایی تنها محروم این دیدار نیست چرا که فرشاد احمدزاده هم پس از داربی تا اطلاع ثانوی محروم شد.

پرسپولیسی‌ها با برد در داربی پا به این دیدار می‌گذارند اما سپاهانی‌ها نتوانستند در هفته چهارم به پیروزی برسند و در بازی‌ای که برتر هم ظاهر شدند مقابل نفت مسجد سلیمان به تساوی صفر – صفر رسیدند. البته سپاهان در چهار هفته گذشته بدون باخت و بدون گل خورده باقی مانده و باید دید که شاگردان کالدرون می‌توانند اولین باخت و اولین گل خورده را به سپاهان متحمل کنند یا نه.

تا پایان هفته چهارم پرسپولیس با ۹ امتیاز در رده دوم و سپاهان با هشت امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

ماشین‌سازی – شاهین شهرداری

هم ماشین‌سازی و هم شاهین با باخت به مصاف هم می‌روند. ماشین‌سازی هفته گذشته شکست سنگینی مقابل پیکان خورد و با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد. همچنین شاهین با ۲ گل مقابل نساجی شکست خورد. این دو تیم در حال حاضر شرایط خوبی ندارند و با توجه به عملکردی که تاکنون داشتند، از مدعیان سقوط محسوب می‌شوند.

ماشین‌سازی و شاهین تاکنون با سه و یک امتیاز در رده‌های چهاردهم و شانزدهم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

فولاد – پیکان

پیکان که با ۱۰ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد مقابل فولاد کار سختی برای گل زدن دارد به این دلیل که فولادی‌ها تا پایان هفته چهارم، باوجود تقابل با تیم‌هایی مانند سپاهان، شهر خودرو و استقلال تنها دو گل دریافت کرده است. البته فولادی‌ها در دو بازی آخرشان با حواشی عجیبی درگیر شدند و برخی از هواداران با وجود نتایج قابل قبول فولاد، علیه نکونام موضع‌گیری کردند. با این حال به نظر می‌رسد با توجه به برد با ارزش هفته گذشته فولادی‌ها در خانه شهرخودرو، این جو منفی تا مدت‌ها از بین برود.

فولاد و پیکان که در جدول رده‌بندی همسایه یکدیگر هستند به ترتیب با پنج و چهار امتیاز در رده‌های نهم و دهم قرار گرفتند.

ذوب‌آهن – استقلال

در آخرین دیدار هفته پنجم لیگ برتر، استراماچونی در تلاش است که نخستین پیروزی فصلش را مقابل یک استقلالی سابق کسب کند. استقلال با باخت در داربی در رده یکی مانده به آخر جدول رده‌بندی قرار گرفته و به همین دلیل نیاز مبرمی به پیروزی مقابل ذوب‌آهن منصوریان دارد. البته آبی‌های پایتخت با توجه به محرومیت علی کریمی و مصدومیت علی دشتی و شیخ دیاباته شرایط سختی برای دیدار با ذوب‌آهن دارند.

با نگاهی به شرایط دو تیم در جدول رده‌بندی، هر دو تیم به خصوص استقلال نیازمند پیروزی در این دیدار هستند تا نخستین برد فصلشان را کسب کنند. استقلال در حال حاضر با دو امتیاز در رده پانزدهم و ذوب‌آهن با سه امتیاز در رده دوازدهم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

برنامه کامل بازی‌های امروز (پنجشنبه) به شرح زیر است:

پرسپولیس تهران – فولاد مبارکه سپاهان؛ ساعت ۱۶:۱۵- ورزشگاه آزادی تهران

داور: سیدوحید کاظمی

کمک ها: رضا سخندان – علیرضا ایلدروم

کمک داوران اضافی: مهدی سیدعلی – علی صفایی

داور چهارم: امیررضا آشور ماهانی

ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

ماشین سازی تبریز – شاهین شهرداری بوشهر؛ ساعت ۱۶:۳۰- ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

داور: علی بای

کمک ها: حسن ظهیری – محسن بابایی

کمک داوران اضافی: حسین زمانی – کیوان علیمحمدی

داور چهارم: محمدعلی رضایی

ناظر داوری: محمود رفیعی

فولاد خوزستان – پیکان تهران؛ ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

داور: مرتضی منصوریان

کمک ها: سعید علی نژادیان – یعقوب سخندان

کمک داوران اضافی: مهدی مرجانزاده – سعاد وفاپیشه

داور چهارم: پوریا زحمتی

ناظر داوری: اسماعیل صفیری

ذوب آهن اصفهان– استقلال تهران؛ ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه فولاد شهر فولادشهر

داور: بیژن حیدری

کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین

کمک داوران اضافی: حمید حاج ملک – کمیل غلامی

داور چهارم: ایوب غلامزاده

ناظر داوری: محسن ترکی

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید