نسل آینده فوتبال ایران قربانی تصمیمات مظلومی و فدراسیون فوتبال!

به گزارش ایسنا، دیروز (شنبه) پرویز مظلومی با قبول سرپرستی تیم استقلال، از هدایت تیم ملی جوانان کناره‌گیری کرد تا این تیم در فاصله کوتاهی، دومین مربی خود را هم از دست دهد و مجددا پروسه انتخاب سرمربی برای نسل جوان فوتبال ایران آغاز شود. جدایی او از تیم ملی در شرایطی است که او کمتر از سه ماه قبل به عنوان سرمربی انتخاب شد؛ انتخابی که با انتقادات اهالی فوتبال همراه بود و کارشناسان او را گزینه مناسبی برای هدایت فوتبالیست‌های جوان نمی‌دانستند چرا که او سابقه فعالیت در این رده سنی را نداشت و با راه و روش تربیت فوتبالیست‌هایی زیر ۱۹ سال آشنا نبود.

در عین حال فدراسیون فوتبال بدون توجه به این موضوع و حتی معرفی مظلومی به عنوان سرمربی در سایت رسمی خود، مظلومی را برای هدایت جوانان انتخاب کرد و هیچ پاسخی هم به انتقادهای صورت گرفته از این مربی نداد. حتی وضعیت به گونه‌ای بود که مظلومی در یک برنامه تلویزیونی و در حالی که به عنوان کارشناس حاضر شده بود، خبر مربیگری در تیم ملی جوانان را اعلام کرد و هیچ گاه فدراسیون فوتبال وظیفه ذاتی خود را در معرفی مربیان ملی انجام نداد.

در نتیجه مظلومی با شروع اردوها در تمرینات حاضر شد و تیمش در تورنمنت مدافعان سلامت – که توسط فدراسیون فوتبال طراحی شده بود – با چند تیم باشگاهی در رده‌های پایه بازی کرد و در طول این سه ماه، بازی رسمی برای او در نظر گرفته نشد تا AFC  مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را به زمان دیگری موکول کند و تمرینات جوانان هم تعطیل شد تا اینکه تغییر و تحولات در استقلال فرارسید و پرویز مظلومی هم بدون توجه به تعهدات خود نسبت به تیم ملی جوانان، سرپرست آبی‌پوشان پایتخت شد.

جدایی مظلومی با وجود انتقادات به انتخابش، یک تصمیم بحث برانگیز دیگر از سوی فدراسیون فوتبال است. آن‌ها با قبول این اتفاق، مجددا موجبات نابه‌سامانی و بلاتکلیفی جدیدی را در تیم ملی جوانان رقم‌ زده‌اند؛ آن هم در شرایطی که تیم ملی نوجوانان برای برگزاری اردو آماده می‌شود، تیم ملی جوانان باید یک بار دیگر در مسیر انتخاب سرمربی قرار بگیرد!

اما جدایی مظلومی در این وضعیت، این تصور را میان اهالی فوتبال به وجود آورده که تیم ملی جوانان برای مظلومی یک شغل نه چندان بااهمیت بوده و از آن برای پر کردن دوران بیکاری خود استفاده کرده است و از طرفی فدراسیون فوتبال هم بعد از به تعویض افتادن بازی‌های آسیایی، درخواست مظلومی برای حضور در استقلال را غینمت شمرده است تا فرد دیگری را به جای او انتخاب کند.

در نتیجه اینکه، آنطور که به نظر می‌آید، مظلومی و فدراسیون فوتبال کمتر از هر کسی به برنامه و اهداف خود برای موفقیت با تیم ملی جوانان ایمان و اعتقاد داشتند و با تغییر و تحولات در استقلال، به این همکاری پایان بخشیدند تا بیشترین آسیب این اتفاق به جوانان برخورد کند که در شرایط کنونی بیش از هر چیزی به ثبات نیازدارند.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید