نامجو مطلق:مجیدی را هم در مربی‌گری سوزاندند/ همه چیز فوتبال ما باید به هم بیاید

مجید نامجو مطلق در گفتگو با ایسنا، شرایط تیم ملی فوتبال امید را خوب ندانست و گفت: تیم ملی امید ما خیلی وقت است که مشکل دارد. ما جوانان خوبی داریم اما وقتی در قالب تیم ملی قرار می‌گیرند  نمی‌توانند خوب عمل کنند. تیم ملی امید ما نسبت به کشورهای دیگر بسیار عقب است و تا وقتی که روندمان در توجه و رسیدگی به تیم ملی امید عوض نشود تغییری نخواهیم کرد.

این کارشناس فوتبال ایران درباره‌ی سرمربی‌های اخیر تیم ملی امید گفت: چندی پیش کرانچار به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد، اما بعد از یک یا دوماه اخراج شد و ما هنوز نمی‌دانیم علتش چه بوده است. یا به یک نفر اعتماد داریم و به عنوان سرمربی انتخابش می‌کنیم که در این صورت باید از او حمایت کنیم و وقت کافی بدهیم تا خودش را نشان دهد و یا اگر اعتماد نداریم اصلا نباید او را انتخاب کنیم. بنده متوجه نمی‌شوم چطور می‌شود از یک سرمربی دو ماهه شناخت پیدا کرد.

نامجو مطلق در همین ارتباط افزود: مجیدی هم کرانچار بعدی شد. ابتدا به سادگی مجیدی را به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب  می‌کنید و بعد به گفته‌ی خود از مجیدی حمایت که نمی‌کنید هیچ، کارش را هم نمی‌گذارید انجام دهد. تنها اتفاقی که افتاده است این است که مجیدی را که می‌توانست یک سرمربی خوب شود، سوزانده اید و الان دوباره باید یک جایگزین برای مجیدی انتخاب کنید. از کجا معلوم که آن جایگزین کارش را خوب انجام دهد. روند که اشتباه باشد نتیجه‌ای هم نخواهد داشت.

او قضاوت درباره مجیدی را در این زمان کوتاه درست ندانست و گفت: برای بررسی کار مجیدی بازی‌های بیشتری لازم بود.

نامجو مطلق در پایان گفت: اینکه در گذشته برنامه تیم ملی امید زیر نظر کمیته ملی المپیک بوده است و الان زیر نظر تاج است، تاثیر زیادی در عدم موفقیت تیم ملی امید ندارد. همیشه به تیم ملی امید ما کمتر از تیم ملی بزرگسالان توجه شده است. این درصورتی است که در فوتبال حرفه‌ای دنیا به تیم‌های پایه اگر بیشتر از تیم‌های بزرگسالان توجه نکنند، کمتر هم توجه نمی‌کنند. در فوتبال ما همه نگاه ها به تیم‌های بزرگسالان است و همه ارزیابی‌ها براساس تیم‌های بزرگسالان انجام می‌گیرد. این درصورتی است که در فوتبال حرفه‌ای اینگونه نیست. منتها همه چیز فوتبال ما باید به هم بیاید.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید