میررحیمی: شانس سهمیه تیمی در آلمان داریم، اگر حمایت شویم

مجید میررحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا انتظار کسب سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند داشتید یا خیر؟ اظهار کرد: پیش‌بینی کسب سهمیه در هر دو بخش زنان و مردان داشتیم اما در بخش بانوان با بدشانسی که مواجه شدند متاسفانه سهمیه را از دست دادیم.

وی گفت: زهرا نعمتی یکی از امیدهای ما برای کسب سهمیه انفرادی در تایلند بود که در مرحله حذفی با اختلاف یک امتیاز سهمیه را به حریف هندی خود واگذار کرد. نیلوفر علیپور نیز اگر از نظر موقعیت مکانی شرایط بهتری داشت و تحت فشار روانی نبود در بخش زنان سهمیه را کسب می‌کرد. به هر صورت زنان عملکرد خوبی را در تایلند داشتند اما برای کسب سهمیه با بدشانسی مواجه شدند.

سرمربی تیم ملی ریکرو اضافه کرد: کمانداران ما اگر از تدارکات برون مرزی بیشتری برخوردار بودند و در اوج آمادگی راهی تایلند می‌شدند قطعا در هر دو بخش زنان و مردان سهمیه را کسب می‌کردیم، اما کمبود تدارکات برون مرزی و نداشتن تجهیزات به روز سبب شده بود تا در جریان مسابقات از نظر روانی تحت فشار زیادی قرار بگیرند. شرایط کمانداران ما الان به گونه‌ای است که از نظر تکنیکی مشکل خاصی ندارند فقط برای حضور موفق در جهانی آلمان باید تجهیزات آنها تقویت و به روز شود.

میررحیمی تصریح کرد: تیروکمان جزء‌رشته‌هایی است که ۹۰ درصد آن ذهنی و تنها ۱۰ درصد آن تکنیکی است. بنابراین حضور روانشناس کنار تیم ملی ریکرو زنان و مردان تا المپیک ضروری است. هر چند به صورت مقطعی کمانداران از مهارت‌های روانی بهره‌مند می‌شوند اما برای این که عملکرد موفق‌تری در المپیک داشته باشند باید یک روانشناس به صورت تمام وقت کنار تیم قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار به کسب سهمیه تیمی در جهان آلمان دارید، گفت: در حال حاضر  تیم یکدست و هماهنگی داریم که انگیزه بالایی برای کسب سهمیه دارند. به شرط این که کمانداران از طرف مسوولین مورد حمایت ویژه قرار بگیرند. متاسفانه زمانی که از تایلند برگشتیم در فرودگاه هیچ مسوولی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حضور نداشت و این نشان می‌داد که کسب سهمیه تیروکمان برای آنها ارزش خاصی نداشته است. به هر صورت امیدوارم کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان همان طور که تا به امروز کمانداران را مورد حمایت قرار دادند، در ادامه مسیر نیز نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته باشند تا در آلمان کمانداران با شرایط بهتری برای کسب سهمیه رقابت کنند.

میررحیمی در پایان پیرامون این پرسش که آیا هدایت تیم ملی را برای المپیک توکیو برعهده خواهید داشت یا خیر؟ خاطرنشان کرد: با کسب سهمیه تا حدودی سخت‌تر و مشکل‌تر شده است. البته اگر مربی دیگری در این مقطع زمانی باشد که به تیم در کسب سهمیه تیمی در آلمان و موفقیت در المپیک کمک کند، اصراری برای ماندن ندارم. هدف نتیجه گرفتن در المپیک است، حال هدایت تیم را من بر عهده بگیرم یا این که به فرد دیگری واگذار شود.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید