مربی هندبال بانوان: سطح جام باشگاه‌های آسیا بالاست/ امیدوارم این دوره هم شرکت کنیم

نشمین شافعیان سرمربی تیم هندبال بانوان اشتادسازه مشهد در گفت و گو با ایسنا، در مورد حضور تیمش در جام باشگاه های آسیا اظهار کرد: این مسابقات 6 شهریورماه به میزبانی قزاقستان برگزار می شود. با توجه به  اینکه قهرمان لیگ برتر هندبال شدیم جواز حضور در این مسابقات را کسب کردیم. البته قبل تر مسئولان باشگاه گفته بوند که تیم به این مسابقات اعزام خواهد شد اما هنوز به ما اعلام نشده که در این مسابقات شرکت خواهیم کرد یا خیر. به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز جلسه تشکیل نشده است. امیدوارم امسال هم ایران بتواند در این مسابقات نماینده داشته باشد.

وی به حضور نمایندگان هندبال ایران در سه دوره اخیر جام باشگاه های آسیا اشاره کرد و گفت: من سه دوره با تیم های سنندج و لارستان در این مسابقات حضور داشتم. در نخستین دوره با تیم سنندج به مقام پنجم رسیدیم. در دو دوره بعد نیز با لارستان مقام های چهارم و ششم کسب شد. سطح مسابقات جام باشگاه های آسیا بالا است خصوصا زمانی که قزاقستان میزبان است. توقع کسب مقام نمی توانیم داشته باشیم اما می توانیم بازی های خوبی را ارائه کنیم. در این دوره هم میزبانی به عهده قزاقستان است. با توجه به تجربه ام از دوره های قبل قزاقستان تیم های باشگاهی قوی دارد و زمانی که میزبان است سه تیم در این مسابقات دارد. ازبکستان نیز تیم های خوبی دارد. باید دید در این دوره شرایط چه خواهد بود.

سرمربی تیم هندبال بانوان اشتاد سازه مشهد در ادامه در مورد لیگ برتر هندبال گفت: در این دوره از لیگ هشت تیم حضور داشتند و تقریبا مسابقات در موعد مقرر انجام شد. درست است که قهرمانی تیم ما دو هفته قبل از اتمام لیگ مسجل شد اما رده بندی سایر تیم ها تا هفته پایانی مشخص نبود. سطح لیگ نسبت به سال های قبل بهتر و پویا تر شده بود. بازیکنان جوانی در این دوره از لیگ به میدان آمدند. طبق قوانین فدراسیون دو تیم در میانه راه به دلیل مشکلاتی که داشتند کنار گذاشته شدند، اما روی هم رفته سطح لیگ خوب بود.

شافعیان در مورد سقف قرارداد بازیکنان در لیگ برتر هندبال گفت: قراردادهای بازیکنان هندبال که خیلی بالا نیست. در این دوره خداراشکر اشتاد سازه سبب شد که تا حدودی سقف قراردادهای بازیکنان افزایش یابد. در حال حاضر بازیکنان تیم ما تنها درصد اندکی از مبالغ قراردادی خود را نگرفته اند که قرار است ظرف این هفته پرداخت شود.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید