غلامرضا محمدی: به حرف‌هایم درباره انتخابی پایبندم/ برای موفقیت به آرامش نیاز داریم

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی برگزاری انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای شناخت ترکیب تیم ملی در رقابت های جهانی ۲۰۲۰ صربستان، اظهار کرد: همیشه در هر جایگاهی از جمله سرمربی تیم ملی بزرگسالان و یا رده های دیگر که به کشتی خدمت کردم، ایمان و اعتقاد کامل به برگزاری انتخابی تیم ملی داشته ام. این موضوع را نه در حد حرف و شعار بلکه همیشه در عمل آن را اثبات کرده ام. ما باید به نحوی عمل کنیم که آیندگان درباره ما قضاوت خوبی داشته باشند، مردم ما را قضاوت می کنند که آیا به به حرفی که زده ایم پایبند بوده ایم یا خیر. من همیشه سعی کرده ام هر حرفی که می زنم پای آن بایستم و در هر شرایطی به آن عمل کنم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، افزود: در حال حاضر نیز با توجه به شرایط بسیار سخت و محدودیت های موجود بواسطه شیوع کرونا طی ماه های گذشته که به طور کامل ورزش و از جمله کشتی را تحت تاثیر قرار داد باز هم به برگزاری انتخابی تیم ملی و تعیین نفرات با عبور از فیلتر انتخابی اعتقاد دارم و به آن پایبند هستم‌.

وی خاطرنشان کرد: انتخابی در اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم برگزار شد و روز پنج شنبه نیز انتخابی وزن ۷۴ کیلوگرم برگزار می شود. در سایر اوزان نیز با دعوت از تعداد بیشتری از مدعیان، انتخابی تیم ملی در زمان مناسب که احتمالا اوایل اردوی دوم است، برگزار خواهد شد. این بحثی است که قطعا انجام می شود و ما نیز مکلف به انجام آن هستیم. 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، درباره پیش بینی خود از نتیجه تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های قهرمانی جهان و اینکه آیا قولی در اینباره می دهد یا خیر، گفت: بنده به عنوان سرمربی تیم ملی و دیگر اعضای کادر فنی و کشتی گیران به آرامش و تمرکز کامل نیاز داریم تا بتوانیم برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم. نه تنها ما بلکه کل کشتی برای کسب موفقیت به آرامش نیاز دارد. در سایه آرامش و تمرکز حتی معجزه رخ می دهد و نتایج خوب و حتی دور از انتظار نیز رقم می خورد. 

وی افزود: با توجه به شرایط موجود جهان، برگزاری رقابت های المپیک قطعی نیست اما تمام تلاش ما این است که با وجود زمان کم نتایج خوبی را ابتدا در رقابت های قهرمانی جهان و از همه مهمتر المپیک توکیو کسب کنیم. راه سختی در پیش داریم و برای رسیدن به موفقیت به آرامش نیاز داریم. با این زمان کم رساندن تیم به آمادگی مناسب کار سختی است اما خدا را شکر در همین مدت اندک برگزاری اردوی نخست، کشتی گیران تغییر زیادی کرده اند و رو به پیشرفت هستند، همگی انگیزه بالایی برای کسب موفقیت دارند و امیدوارم به موفقیت برسیم.

محمدی ادامه داد: اگر زمان بیشتری برای آماده سازی تیم داشتیم قطعا کارمان برای کسب موفقیت راحت تر بود، شاید بگویند دیگر کشورها هم مانند ما زمان کمی دارند اما روس‌ها به عنوان رقیب اصلی ما از خیلی وقت پیش کارشان را شروع کردند و با آگاهی از برگزاری رقابت های قهرمانی جهان، برنامه ریزی داشتند. ما کاری به آمدن یا نیامدن آمریکا یا دیگر کشورها نداریم و با تمرکز بر عملکرد خودمان به سمت موفقیت حرکت می کنیم. مردم عزیزمان مطمئن باشند برای کسب بهترین نتیجه تلاش می کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان، درباره وضعیت علیرضا کریمی و احتمال غیبت او در رقابت های قهرمانی جهان به دلیل دور بودن از شرایط ایده آل پس از انجام عمل جراحی، گفت: کریمی واقعا در مسیر خوبی قرار دارد و هر روز بهتر از قبل می شود اما ما نباید عجله کنیم چرا که ممکن است اتفاق بدی برای او بیفتد. همه کشتی گیران از نحوه تمرینات  لذت می برند و همگی انگیزه بالایی در تمرینات تیم ملی دارند.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید