سلطانی‌فر: حاج قاسم های زیادی در حال تربیت شدن هستند

 به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران با  تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: امیدوارم همه در مسیر آرمانهای این شهید حرکت کنیم.

وی گفت:  طی سالهای گذشته گروهای تکفیری در منطقه نفوذ کردند و این را همه به یاد داریم. این ها خود را به عنوان گروه مسلمان معرفی می کردند، اما با تفکر افراطی گری آمدند و در بخش های وسیعی از سوریه و همچنین عراق حاکم شدند، ناامنی در این کشورها داشت به اوج خود می رسید که سپاه قدس ما به فرماندهی شهید سلیمانی و همرزمانش برای ساماندهی نیروهای آن کشورها وارد ماجرا شدند.
وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که بیش از ۸۰ درصد خاک سوریه از وجود نیروهای تکفیری پاک شده است و تقریبا همه عراق در آرامش و امنیت است که این به برکت دلاوریهای حاج قاسم سلیمانی، سپاه قدس و همرزمان او بوده است.
وزیر ورزش خاطرنشان کرد: قطعا اگر این حضور و این هدایت نبود شاید امروز باید با داعش و گروههای تکفیری در سر مرزها می جنگیدیم چون بخش های وسیعی در تصرف آنها بود.

سلطانی فر تصریح کرد: این گروه‌ها چهره‌ای را به نمایش گذاشته بودند که به شدت مورد انزجار جهان قرار گرفته بود. حتی کشورهایی که این گروهها را ایجاد کرده بودند و از آنها حمایت می کردند کارشان به جایی رسید که حمایت آنها جدی نشد. خوشبختانه سپاه قدس به فرماندهی شهید سلیمانی سبب شد تا تقریبا منطقه از وجود این گروه‌های خشونت طلب پاک شود.

وی گفت: مطمئنا معادلات سیاسی منطقه در خاورمیانه در آینده به نفع حرکت مقاومت رقم خواهد خورد و خیلی دور نیست کاری که به دستور ترامپ انجام شد تاوان سختی خواهد داشت و ملت ما انتقام سختی خواهد گرفت.

وی افزود: ما مطمئن هستیم که سربازان آمریکایی با ذلت منطقه را به زودی ترک می کنند و تامین امنیت منطقه با کمک همه کشورهای منطقه صورت می‌گیرد و نیاز به حضور خارجی ها نخواهد بود. تفکر حاج قاسم سلیمانی یک تفکر و ایدئولوژی است که امروز باعث رویش های بسیاری خواهد شد.

وزیر ادامه داد: حاج قاسم های زیادی در حال بوجود آمدن و تربیت شدن هستند و یقین داشته باشید این شرایط بوجود آمده موجب انسجام و وحدت مردم می شود و حتما شهادت این شهید بزرگوار سبب می شود تا پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی تحکیم شود.
سلطانی فر در پایان  در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای نام گذاری رویدادهای ورزشی خواهید داشت یا خیر؟ گفت: بله، فدراسیونها تعدادی از رویدادهای بین المللی را به نام این شهید نام گذاری کردند و امیدوارم مسابقات بیشتری را به نام او و با این هدف که این ارزش ها و تفکرات را گسترش بدهیم، برگزار کنیم.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید