سال بنزما

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، کریم بنزما در آخرین ماه سال ۲۰۲۰ جایگاه خود را به عنوان رهبر خط حمله رئال مادرید حفظ کرد. مهاجم فرانسوی در این سال ۲۳ گل به ثمر رساند (۱۲ گل در این فصل و یازده گل فصل گذشته). شش گل را در هفت پیروزی اخیر سفیدپوشان به ثمر رساند یعنی میانگین یک گل در هر بازی. او باز هم خود را در سخت ترین روزهای مادرید نشان داد.

بازیکن رئال مادرید نقش گلزنی کریستیانو رونالدو را در این تیم برعهده گرفت. البته هنوز با عملکرد ستاره پرتغالی فاصله دارد. او فصل پیش به کسب جایزه پیچیچی (بهترین گلزن لالیگا) نزدیک شد و ۲۱ گل به ثمر رساند (چهار گل کمتر از لیونل مسی برنده این جایزه) و تا آخرین هفته برای کسب این عنوان جنگید. 

در این فصل همزمان با کریسمس برترین گلزن لالیگا محسوب می شود. او در کنار یاگو آسپاس (سلتاویگو) و جرارد مورنو (ویارئال) با هشت گل در رتبه نخست قرار دارد. درست است که در تعداد گلزنی برابر هستند اما مهاجم فرانسوی با آن ها یک تفاوت دارد و هیچ یک از گل هایش از روی نقطه پنالتی نبوده است‌. مورنو چهار گلش را از فاصله یازده متری به ثمر رسانده است و آسپاس سه گل را.

همیشه سایه عدم گلزنی بنزما را تعقیب می کرد و تنها تاثیرگذاری اش روی بازی ها تحسین می شد. اکنون کسی روی گلزنی اش بحثی ندارد و همچنان تاثیرگذار است.از ۲۷ گلی که مادرید در این فصل لالیگا به ثمر رسانده مهاجم فرانسوی در ۱۷ گل نقش داشته است. هشت گل را خود وارد دروازه حریفان کرده است، شش پاس گل داده و در چهار گل دیگر هم نقش داشته یعنی در ۶۳ درصد گل های سفیدپوشان حضور داشته است. 

بنزما که میانگین ۲۱ گل در هر فصل را پس از جدایی رونالدو به ثبت رسانده است در بهترین روزهای خود به سر می برد. او اکنون در نبود ستاره پرتغالی و دور بودن مسی از بهترین آمارش می تواند دوباره برای کسب جایزه پیچیچی تلاش کند. 

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید