رکابزنان ناشنوا در انتظار عضویت در اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری

فرهاد عصفوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: دوچرخه‌سواری ناشنوایان به دلیل این که زیر نظر اتحادیه بین‌المللی دوچرخه سواری نیست برای شرکت در مسابقات باید تحت قوانین کشور میزبان قرار بگیرد و این مساله مشکلات زیادی را برای دوچرخه‌سواران از نظر داوری ایجاد می‌کند. به طوری که میزبان به خاطر نبود نماینده‌ای از اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری در مسابقات قوانین را به راحتی تغییر و نتایج را به نفع خود رقم می‌زند و این مساله شرایط را برای دوچرخه‌سواران سایر کشورها دشوار می‌کند.

وی گفت: در طی سالهای گذشته این مساله آسیب‌های زیادی را به دوچرخه‌سواران ناشنوا ایجاد کرده و سبب ضعیف شدن جایگاه آنها در مسابقات آسیایی و بین‌المللی شده است. البته با تغییر ریاست فدراسیون و با حضور مهران تیشه‌گران تلاش بر این است که این جایگاه پررنگ دیده شود و سرمایه‌گذاری خوبی بر روی دوچرخه‌سواری ناشنوایان صورت بگیرد.

رییس انجمن دوچرخه‌سواری ناشنوایان تصریح کرد: از بهمن سال گذشته که ریاست انجمن را دوباره بر عهده گرفتم سعی داشتم هیات‌های استانی ناشنوایان را فعال تر کنم و با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و شناسایی استعدادها رونق دوباره‌ای به دوچرخه‌سواری ناشنوایان بدهیم که متاسفانه با شیوع ویروس کرونا همه‌ چیز تحت الشعاع قرار گرفت. الان منتظرم شرایط از نظر این بیماری به حالت عادی برگردد تا تمرینات را در بخش جاده و کوهستان آغاز کنیم.

عصفوری در پایان افزود: امسال دو رویداد مهم مسابقات قهرمانی جهان در ترکیه و تور تایوان نیمه دوم سال پیش‌بینی شده که سعی داریم با حضور در این دو رویداد دوباره دوچرخه‌سواری ناشنوایان را مطرح کنیم.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید