رحمتی و شهرخودرو به دنبال معجزه در آسیا

به گزارش ایسنا، فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ قهرمانان آسیا با اعلام کنفدراسیون این قاره دوباره پیگیری می‌شود و ۴ نماینده ایران باید برای صعود تلاش کنند. در بین نمایندگان ایران، تیم فوتبال شهرخودرو با توجه به شکست در ۲ بازی قبلی خود و قرار گرفتن در رده آخر جدول رده‌بندی کمترین شانس صعود را دارد. این تیم که در زمان هدایت مجتبی سرآسیایی به مصاف الهلال و پاختاکور رفت، در بازی اول خود با ۲ گل مغلوب نماینده عربستان شد و در بازی دوم خود نیز با نتیجه ۳ بر صفر از پاختاکور ازبکستان شکست خورد.

در این گروه پاختاکور و الهلال با ۶ امتیاز صدرنشین هستند و شباب الاهلی و شهرخودرو نیز بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

شهرخودرو در حالی باید در اولین مسابقه خود بعد از شروع مجدد این مسابقات به مصاف نماینده امارات برود که وضعیت متفاوتی را تجربه می‌کند. این باشگاه بعد از نتایج نامطلوب سهراب بختیاری‌زاده، سید مهدی رحمتی، دروازه‌بان خود را به عنوان سرمربی آینده خود انتخاب کرد تا دروازه‌بان سابق تیم ملی خیلی زود وارد عرصه مربیگری شود. ۴ تجربه آسیایی، نخستین تجربه رحمتی به عنوان سرمربی خواهد بود و باید دید تیم مشهدی می‌تواند معجزه کند و از گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کند یا خیر.

شهرخودرو که محمدحسین مرادمند را بعد از ۵ سال حضور در فوتبال مشهد از دست داده، با جذب پنج بازیکن جدید راهی قطر می‌شود تا با رقبای قدرتمند خود روبرو شود. امیرحسین کریمی، احمد الجبوری، رحمان جعفری، محمد عرفان معصومی و صادق صادقی بازیکنان جدید شهرخودرو هستند که در ۴ بازی پیش رو این تیم در لیگ قهرمانان آسیا تحت هدایت مهدی رحمتی به میدان خواهند رفت.

شاگردان رحمتی در حالی به مصاف شباب الاهلی می‌روند که این تیم تا پیش از تعطیلی لیگ امارات به دلیل شیوع ویروس کرونا با ۴۳ امتیاز از ۱۹ بازی صدرنشین این لیگ بود. دیگر رقیب مشهدی‌ها یعنی الهلال چند روز قبل توانست قهرمانی خود در لیگ عربستان را جشن بگیرد و با روحیه‌ای مضاعف پا به این مسابقات بگذارد. پاختاکور ازبکستان نیز با ۴۱ امتیاز و ۱۲ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول این کشور قرار دارد و آمادگی خوبی برای ادامه این رقابت‌ها دارد. رقابت تیم ششم لیگ نوزدهم با صدرنشین‌های ۳ کشور عربستان، ازبکستان و امارات کار را بیش از پیش برای رحمتی و تیمش سخت می‌کند.

شهرخودرو برای صعود کار سختی دارد زیرا که ابتدا باید در هر ۴ بازی خود برنده شود و امید به امتیاز از دست دادن پاختاکور و الهلال مقابل شباب الاهلی داشته باشد زیرا در بازی‌های مقابل، وضعیت نماینده عربستان و ازبکستان بهتر از نماینده ایران است.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید