خاکبان: به تیم جوانان واترپلو چه امکاناتی داده‌ایم؟

دانیال خاکبان سرمربی سابق تیم واترپلوی جوانان ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ کویت، توضیح داد: سال گذشته که این تیم با من عازم ازبکستان شد، نتوانستیم اردوهای متمرکز و منسجمی را به دلیل مشکلات دانشگاهی و سربازی بازیکنان و توانایی کم فدراسیون از نظر مالی، برگزار کنیم. الان نیز برای مسابقات جهانی باید ببینیم چه چیزی به این بازیکنان و تیم داده‌ایم و چه چیزی می‌خواهیم.

او افزود: در این رقابت‌ها با تیم‌های رده اول اروپا به جز تیم آمریکا، نسبتا نتایج ما بد نبوده و از طرفی هم در بازی‌های دور دوم اگر این تیم اردوی بهتری داشت و چند بازی تدارکاتی برگزار می‌کرد، بردن مصر و … دور از دسترس نبود. به نظرم کم تجربگی باعث شد تیم ما در دور دوم نتیجه نگیرد.

مربی سابق تیم ملی واترپلوی جوانان با بیان اینکه رقابت‌های جهانی متفاوت با مسابقات دیگر است، ادامه داد: اگر نتایج این مسابقات را ببینید، به عنوان مثال تیم ژاپن تا دو دقیقه پایانی از کرواسی ۱۲ – ۹ جلو بود اما در پایان این تیم کرواسی بود که ۱۴ – ۱۳ نتیجه را به سود خود رقم زد. اگر ژاپن را بررسی کنید، می‌بینید که این تیم در طول سال اردوهای برون مرزی دارد و در لیگ‌های اروپایی تمرین می‌کند.

او افزود: در سوی دیگر اما متاسفانه تیم ایران امکان اینکه سفر برون مرزی برود را ندارد و به جرات می‌توانم بگویم که اگر این مسابقات در کویت نبود، شاید این تیم هم اعزام نمی‌شد. در مجموع عملکرد تیم ایران با توجه به شرایطی که داشت مناسب است، اما باید این نتایج را بررسی کرد. شاید مشد نتایج بهتری در دور دوم کسب کرد.

خاکبان در پاسخ به این سوال که آیا هدف فدراسیون مبنی بر کسب تجربه تیم جوانان از این مسابقات مناسب است، توضیح داد: این تیم پشتوانه رده بزرگسالان است و آخرین رده سنی قبل از تیم بزرگسالان به شمار می‌رود چون ما تیم امیدها نداریم. این مسابقات محک خوبی برای این نفرات است تا برای رده های بالاتر آماده شوند. شخصا دوست ندارم برویم در این مسابقات کیسه گل شویم و برگردیم ولی متاسفانه شرایط ایران به قدری سخت است که راضی هستیم در این رقابت‌ها با اختلاف زیاد ببازیم تا حداقل با تیم‌های خوب دنیا بازی کنیم. اگر می‌شد اردوهای خوبی برگزار کنیم، قطعا چنین نتیجه‌ای رقم نمی‌خورد.

ملی پوش سابق واترپلوی ایران گفت: با همه این صحبت‌ها، با توجه به شرایط سخت موجود باید همین اعزام‌ها را هم به فال نیک بگیریم اما این نتیجه باید بررسی شود تا که بفهمیم چه ضعف‌هایی داریم. امیدوارم از این به بعد شرایط به نحوی شود که تیم بزرگسالان و رده‌های سنی ما اردوهای خوبی برگزار کنند تا شاهد چنین نتایجی در رده‌های سنی نباشیم.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید