حذف فیروزجا از سوپرتورنمنت ۱۵۰ هزار دلاری/ فیروزجا حریف کارلسن نشد

به گزارش ایسنا، امروز(پنج شنبه) مسابقات سوپر تورنمنت آنلاین لیندورس ابی (LINDORES ABBEY) پیگیری شد. این مسابقات که از مجموع رقابت‌های تور یک میلیون دلاری مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان است با حضور چهره‌های شطرنج جهان پیگیری شد. 

علیرضا فیروزجا که با ریتینگ ۲۷۰۳ به این مسابقه دعوت شده در دو روز اول این مسابقات تنها به یک برد رسیده بود و در رده یکی مانده به آخر قرار داشت. او روز سوم و پایانی مرحله مقدماتی را در حالی آغاز کرد که در اولین دیدار در مقابل دنیل دوبوف قرار گرفت. این حریف روسی با ریتینگ ۲۷۷۰ در این مسابقات حضور پیدا کرد. علیرضا در حالی که برتری خوبی داشت و از نظر زمانی هم پیش بود نتوانست از این موقعیت خوب استفاده کند و به تساوی رضایت داد.
دور بعد در حالی آغاز شد که فیروزجا با مهره سیاه به مصاف دیگر شطرنج باز روسی در این مسابقات رفته بود. گریشوک با ریتینگ ۲۷۸۴ نتوانست نمایش خوبی داشته باشد و علیرضا به سادگی این حریف قدرتمند را شکست داد. 
علیرضا در دور آخر این مسابقات که در مرحله مقدماتی پیگیری می شد مقابل مگنوس کارلسن قرار گرفت. کارلسن که قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک است موفق شد در دور آخر علیرضا را شکست دهد.
با این نتایج فیروزجا از ۱۱ امتیاز ممکن چهارو نیم امتیاز به دست آورد و با عملکردش در رده ۱۰ این مسابقات قرار گرفت. لازم به ذکر است که که ۱۲ شطرنج باز برتر جهان در این مسابقات دست به مهره شدند.
شطرنج بازان صعود کننده به مرحله بعد :

قوانین مسابقات توسط میزبان این رقابت‌ها یعنی مگنوس کارلسن تغییراتی یافته است. مرحله مقدماتی این مسابقه در سه روز پیگیری شد که بازیکنان در ۱۱ دور با هم به رقابت پرداختند.  چهار شطرنج بازی که در رده آخر ایستادند نتوانستند به مرحله بعد صعود کنند. هشت شطرنج باز دیگر که به مرحله بعد صعود کرده‌اند باید برای فینال با یکدیگر به رقابت بپردازند. 

 مجموع جوایز این مسابقات ۱۵۰ هزار دلار در نظر گرفته شده که نفر اول می تواند ۴۵ هزار دلار را برنده شود. هم‌چنین ۲۷ هزار دلار جایزه نفر دوم این رقابت‌ها خواهد بود. 

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید