تیم گلبال مردان امیدوار به کسب سهمیه بعد از ۸ سال دوری از پارالمپیک

مهدی نباتی در گفت‌وگو با ایسنا، از اعزام ۶ گلبالیست به مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر داد و افزود: برای آماده‌سازی تیم و حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن ۶ مرحله اردو پیش‌بینی کرده بودیم که آخرین اردوی آماده‌سازی تیم گلبال در تهران در حال برگزاری است و روز یکشنبه ۱۰ آذر به پایان می‌رسد که در پایان این اردو محمد سرنجی، محمد پرنیا، محمد منصوری، مهدی عباسی، حسن جعفری و خلیل شهریار نسب عصر روز یکشنبه راهی ژاپن می‌شوند.

وی گفت: قهرمانی آسیا ژاپن آخرین فرصت برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است و تنها تیم قهرمان می‌تواند سهمیه را به خود اختصاص دهد. بنابراین اگر بخواهیم بعد از ۸ سال دوری از بازیهای پارالمپیک دوباره پارالمپیکی شویم باید رقابت سختی را با چین، کره و استرالیا داشته باشیم تا دوباره سهمیه را از دست ندهیم.

سرمربی تیم ملی گلبال مردان با بیان این که بعد از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا از هیچ تدارکات برون مرزی برخوردار نبودیم، تصریح کرد: متاسفانه بعد از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا امکان اعزام تیم به تورنمنت‌های برون مرزی فراهم نشد و در حال حاضر اطلاع دقیقی از وضعیت حریفان آسیایی خود نداریم. هرچند در جاکارتا با شکست تیم‌های چین و کره به عنوان قهرمانی دست پیدا کردیم اما این تیم‌ها بعد از جاکارتا در چند تورنمنت برون مرزی شرکت کردند و شرایط بهتری نسبت به تیم ما دارند. به هر صورت باید تلاش کنیم تا از عنوان قهرمانی خود در ژاپن دفاع کنیم.

وی در پایان پیرامون این پرسش که یکی از سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک اعزام مدال آوران به بازیهای پارالمپیک توکیو است، چقدر تصور می‌کنید بعد از کسب سهمیه به پارالمپیک توکیو اعزام شوید، افزود: تصمیم گیرنده نهایی برای اعزام ورزشکاران به توکیو کمیته ملی پارالمپیک است. ما در حال حاضر در آسیا اول هستیم و رنگینگ ششم جهان را داریم. هدف‌گذاری ما در شرایط کنونی این است که سهمیه را بعد از ۸ سال دوری از پارالمپیک کسب کنیم.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید