تقبل بخشی از هزینه‌های ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی توسط کمیته المپیک

مهران تیشه‌گران در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در حاشیه بازدید مسئولان ورزش از تمرینات ورزشکاران ناشنوا اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ، مقرر شد در جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات زیر ساخت‌های مجموعه ورزشی ناشنوایان بعد از بازی های آسیایی هنگ‌کنگ نشستی را با مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشته باشیم و کار بازسازی مجموعه را که قدمت ۴۰ ساله دارد به صورت بخش بخش آغاز کنیم.

وی همچنین با اشاره به تقبل بخشی از هزینه‌های کاروان ورزشی ناشنوایان به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ توسط رییس کمیته ملی المپیک گفت: صالحی امیری در جهت حمایت از ناشنوایان تاکید کردند که بخشی از هزینه‌های کاروان از جمله تهیه پک البسه برای ۱۳۴ ورزشکار را پرداخت و از نظر ارزی و ریالی نیز فدراسیون را حمایت خواهد کرد.

رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: بیشتر مشکلات ناشنوایان معیشتی است که به نظر می‌رسد این موضوع باید از طریق سازمان بهزیستی و وزارت کار پیگیری شود. هر چند معتقدم دغدغه ورزشکاران ناشنوا دغدغه ماست و تا حد امکان برای مرتفع کردن مشکلات آنها باید تلاش کرد.

تیشه‌گران با اشاره به حمایت رسانه‌ها از ورزشکاران ناشنوا تصریح کرد: صدای ورزشکاران ناشنوا صدای رسانه‌هاست و تنها از این طریق می‌توانند مشکلات خود را به مسئولان انتقال داده و دیده شوند.

وی پیرامون این پرسش که آیا امیدی برای یکسان سازی پاداش ورزشکاران ناشنوا با سایر ورزشکاران وجود دارد یا خیر؟ گفت: طی نشستی که امروز با صالحی امیری و غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که در حال حاضر یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون ناشنوایان است، داشتیم مقرر شد این مساله در آئین نامه جدید پرداخت پاداش به مدال آوران مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت تصویب، ۵۰ درصد پاداش افراد سالم برای ناشنوایان در نظر گرفته شود. امیدوارم با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان و مجلس این امر محقق شود.

رییس فدراسیون ناشنوایان در پایان در خصوص پاداش پای سکوی ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ نیز گفت: برای مشخص شدن میزان پاداش پای سکو مدال آوران بازی‌های آسیایی هفته آینده با اعضای هیات‌رییسه فدراسیون نشست خواهیم داشت.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید