تغییرات در کادر فنی تیم‌های ملی ورزش‌های رزمی

سید یاشار میردامادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردوها و لغو مسابقات آسیایی و جهانی در سال جاری سعی کردیم با اعمال یکسری تغییرات در برنامه‌های خود شرایطی را ایجاد کنیم تا ورزشکاران در شرایط کنونی آسیب زیادی نبینند و برنامه‌هایی که در اولویت قرار دارد را در راس کارهای خود قرار دهیم تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

وی ادامه داد: هدف گذاری اصلی ما در ابتدای امر تغییرات کادر فنی در تمام تیم‌های ملی ورزش‌های رزمی است و بحث دانش‌افزایی آنها در شرایط کنونی است. همچنین تصمیم داریم قهرمانان گذشته خود را که در تیم‌های ملی رشته‌های مختلف ورزشی حضور داشتند با حفظ آمادگی بدنی شان شرایطی را برای آنها فراهم کنیم تا با حضور روانشناس و متخصص تغذیه از نظر روانی کمترین آسیب در طی تعطیلی اردوها به آنها وارد شود.

مدیر سازمان تیم‌های ملی فدراسیون انجمن‌های ورزش رزمی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا پایان سال ۲۰۲۰ متاسفانه هفت تورنمنت جهانی ورزش‌های رزمی به دلیل شیوع ویروس کرونا از سوی فدراسیون جهانی لغو و به زمان دیگری موکول شده است که این مساله جو روانی سنگینی را متوجه ورزشکار کرده است. ما برای این‌که بتوانیم این جو روانی را به حداقل برسانیم و ورزشکاران خود را از نظر وزنی کنترل کنیم سعی کردیم با جذب یک روانشناس و یک متخصص تغذیه آنها را برای رویدادهای آینده آماده کنیم.

میردامادی تصریح کرد: در صورتی که شرایط از نظر بیماری کرونا به حالت عادی برگردد و ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش مجوز برگزاری اردوها را صادر کند، سعی داریم با برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات جدیدی را شناسایی و به تیم ملی اضافه کنیم تا بتوانیم بدنه تیم ملی خود را برای حضور در مسابقات آینده تقویت کنیم.

وی همچنین با اشاره به بحث استعدادیابی در رده‌های پایه اضافه کرد: چون در گذشته در رده‌های سنی پایه ورزش‌های رزمی استعدادیابی خاصی صورت نگرفته است، نگاه ویژه‌ای به بحث استعدادیابی در این رده سنی در بخش دختران و پسران خواهیم داشت تا با شناسایی استعدادها و سرمایه‌گذاری روی آنها بتوانیم پشتوانه‌های خوبی را برای تیم‌های ملی خود داشته باشیم.

میردامادی در پایان اظهار کرد: تلاش ما بر این است تا بتوانیم آسیب‌ها را مدیریت کنیم تا در شرایطی که در آن قرار داریم تیم‌های خود را به بهترین شکل ممکن برای مسابقات آسیایی و جهانی۲۰۲۱ آماده نگه داریم. البته هنوز وضعیت مشخص نیست و باید ببینیم که آیا این شرایط تداوم خواهد داشت و یا این‌که برنامه‌های جدید از سوی فدراسیون برای سال ۲۰۲۱ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید