تعطیلی اردوی تیراندازان پارالمپیکی تا شهریور

جلیل کوهپایه زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان برگزاری اردوی متمرکز برای پاراتیراندازان اظهار کرد: به دلیل این که هنوز وضعیت کرونا در کشور مشخص نیست و این اپیدمی حتی در مکان‌هایی که سفید اعلام شده، هنوز ادامه دارد برای حفظ سلامتی ورزشکاران ترجیح می‌دهیم اردوها همچون گذشته به صورت غیرمتمرکز برگزار شود تا شرایط به حالت عادی برگردد.

وی گفت: ما حتی برای ساره جوانمردی که شانس کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو را دارد اردوی متمرکز پیش‌بینی نکردیم و وی در شهرستان خود زیر نظر مربی تیم ملی تمریناتش را پیگیری می‌کند تا مشکلی برای او پیش نیاید. سلامتی ورزشکاران برای ما مهم‌تر از برپایی اردوهای متمرکز است.

رییس انجمن پاراتیراندازی در پاسخ به این پرسش که آیا تصور نمی کنید ادامه برگزاری اردوها به صورت غیرمتمرکز سبب تضعیف روحیه ورزشکاران شود، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که هنوز وضعیت این بیماری مشخص نیست برای حفظ سلامتی ورزشکاران چاره ای نیست که اردوها همانند گذشته به صورت غیرمتمرکز برگزار شود. البته اگر شرایط بهتر شود شاید اردوها را از شهریور متمرکز برگزار کنیم.

کوهپایه‌زاده همچنین با اشاره به لغو کلیه مسابقات تیراندازی تا پایان سال افزود: چون تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی کلیه مسابقات پاراتیراندازی از سوی فدراسیون جهانی لغو  شده است، نگرانی برای به تعویق افتادن زمان برگزاری اردوها نداریم و حتی اگر اردوها از ۶ ماه دوم سال نیز برگزار شود، زمان کافی برای جبران و آماده سازی ورزشکاران خواهیم داشت.

وی در پایان اظهار کرد: چون از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز تیراندازان تمرینات خود را به طور مرتب زیر نظر مربیان تیم ملی پیگیری می‌کنند تصور نمی‌کنم برگزاری اردوها به صورت غیرمتمرکز سبب افت رکورد ورزشکاران شده باشد. قطعا با برگزاری اردوهای متمرکز عقب‌افتادگی‌ها جبران خواهد شد و مشکلی در این زمینه احساس نمی‌شود.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید