برگزاری لیگ اهداف‌پروازی در شرایط بلاتکلیفی رشته های المپیکی!

به گزارش ایسنا، فدراسیون تیراندازی بعد از ۸ سال به دنبال برگزاری لیگ اهداف پروازی است و این رقابت‌ها قرار است از ۱۳ آبان ماه آغاز شود. فدراسیون تیراندازی در شرایطی به دنبال آغاز این رقابت‌ها است که هنوز تاریخ برگزاری لیگ تفنگ و تپانچه را مشخص نکرده است.

حتی هنوز فدراسیون با وجودی که ۲ ماه از اتمام قرارداد الهام هاشمی گذشته تصمیمی درخصوص تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی تفنگ نگرفته است. ملی‌پوشان نیز اردو را ترک کرده و تمرینات هم مدتی است که تعطیل شده است. تیراندازی در دو رشته تفنگ و تپانچه صاحب ۶ سهمیه المپیک است و زمان زیادی هم تا برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو باقی نمانده است.

باید دید که هدف فدراسیون تیراندازی از برگزاری لیگ اهداف پروازی در شرایط شیوع کرونا چیست؟ هرچند که مسابقات اهداف پروازی در فضای باز برگزار می‌شود اما تجمع و حضور ورزشکاران از شهرهای مختلف در این شرایط چندان ضروری به نظر نمی‌رسد.

لیگ اهداف پروازی بعد از ۸ سال راه‌اندازی شده و می‌توانست یکسال دیگر هم در این شرایط برگزار نشود. برگزاری این مسابقات در روزهایی است که احتمال دارد اکثر فعالیت‌ها در پایتخت به دلیل شیوع کرونا تعطیل شود.

علی گداری رییس کمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی در خصوص آغاز مسابقات لیگ اهداف پروازی به ایسنا گفت: ۱۲ آبان تمرین اصلی است و از ۱۳ آبان هم مسابقات آغاز می‌شود. هفته اول مسابقات به میزبانی صنایع بازیافت در فدراسیون تیراندازی انجام می‌شود. ۶ تیم حضور دارند و هر تیم ۵ ورزشکار دارد. اکثر ورزشکاران اسکان دارند اما با این حال ما ۲۰۰ تخت در فدراسیون تیراندازی داریم. مجموع ورزشکاران ما ۳۰ نفر هستند اگر طبق پروتکل‌ها ۲۰ درصد ظرفیت را هم در اختیار ورزشکاران بگذاریم باز هم مشکلی نیست.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید