ایراندوست: از فکر مربیگری تیمی جز ملوان استرس می‌گیرم/ کاش ورود به ورزشگاه گزینشی نباشد

به گزارش ایسنا، مریم ایراندوست، سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در فصل آینده هدایت این تیم را برعهده ندارد.  ملوان که بعد از دو سال انحلال فصل گذشته به لیگ برتر بازگشت با شرایطی سخت مسابقات را به پایان رساند و اکنون چند بازیکن کلیدی خود از جمله سارا قمی، رها یزدانی و افسانه اقبال را هم از دست داده است و با ترکیبی از بازیکنن بومی و جوان در لیگ شرکت می‌کند.   

ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا و در مورد جدایی خود از این تیم گفت: وقتی ملوان منحل شد دو پیشنهاد از تیم‌های اصفهانی داشتم اما قبول نکردم و دوست داشتم در ملوان باشم. در نهایت تصمیم گرفتم که بروم و برای ادامه زندگی به استانبول مهاجرت کردم. تا اینکه قضیه حضور در لیگ یک و مالکیت آقای رفیع نیا پیش آمد. او  گفته بود در صورتی که من باشم تیم را تشکل می‌دهد و بازیکنان هم اصرار کردند بنابراین برگشتم و تیم در دسته اول قهرمان شد. در ادامه هم برای حضور در لیگ گفتند خودت باید تیم را هدایت کنی به همین دلیل یک سال و سه ماه در ایران ماندم حتی مدرسه پسرم را به ایران تغییر دادم و در این مدت با عشق و علاقه‌ام پای ملوان ایستادم. از این تصمیم پشیمان نیستم چون مردم انزلی لیاقت شادی را دارند.

او در این مورد افزود: سال گذشته بزرگترین دستاورد ورزشی‌ام را داشتم و آن هم خوشحالی نیمی از وطن بود که درهای استادیوم به رویشان بسته بود. خیلی از خانم‌ها می‌گفتند که سال‌ها انتظار ورود به استادیوم را کشیدند؛ ما با ملوان توانستیم این حس خوب را به آنها بدهیم.  از همه مهمتر اینکه پشت سر گذاشتن یک نیم فصل با کمک مردمی و شرایطی که داشتیم چالش جدیدی بود و بازیکنان تیم تا آخرین لحظه با غیرت کار کردند اما شرایط خاصی به وجود آمد که عمده‌ترین آن به زمان مالکیت آقای  میرابی برمی‌گردد. او هیچ خبری از تیم بانوان نگرفت. همان زمان می‌توانستم تمرینات را شروع کنم اما نخواستم، با چه انگیزه ای این کار را می‌کردم و چه فایده ای داشت؟ دختران مردم  به خاطر من به تیم می‌آمدند و دوباره یک فصل سخت را پشت سر می‌گذاشتند، دوست نداشتم این شرایط ایجاد شود به همین دلیل تمرینات را شروع نکردم تا ببینم آقایان چه می‌کنند.

ایراندوست در ادامه بیان کرد: وقتی ملوان دست پژمان نوری، پیشکسوتان و بومی‌ها افتاد، خواستند که تیم بانوان با بازیکنان بومی در لیگ حضور داشته باشد اما وقتی که به من گفتند سه هفته تا لیگ برتر زمان باقی مانده بود بنابراین تصیم گرفتم  برای جمع و جور شدن تیم کمکشان کنم. ملوان متعلق به مردم است، امثال مریم ایراندوست می‌آیند و می‌روند اما ملوان باقی می‌ماند. ملوان با ابهت‌ترین تیم فوتبال بانوان است چون طرفداران زیادی بین مردم دارد و وقتی بعد از دو سال به لیگ برتر بازگشت همه رسانه‌ها به آن پرداختند.

باشگاه اشتباه کرد رضایت نامه داد

سرمربی سابق ملوان در مورد جدایی سارا قمی از این تیم گفت:  قبل از اینکه مسئولان برای حضور تیم بانوان در لیگ تصمیم بگیرند،  سارا قمی رضایت نامه‌اش را گرفته بود. او  به همراه رها یزدانی و افسانه اقبال دو ماه قبل و در زمان آقای میرابی رضایت نامه شان را در مقابل بخشیدن کل قراردادشان گرفتند. البته قبلا از طریق کمک‌های مردی تقریبا ۸۰ درصد قرارداد این بازیکنان را پرداخت کرده بودم. باشگاه اشتباه کرد که رضایت نامه این بازیکنان را داد شاید به گونه‌ای امکان جلب رضایتشان وجود داشت که این اتفاق نیفتاد. به بازیکنان هم حق می‌دهم، آنها زندگی دارند و به تصمیم‌شان احترام می‌گذارم.

او در پاسخ به این سوال که‌ باشگاه تلاش نکرد تا شرایط لازم برای ماندن شما را فراهم کند؟ گفت: اصلا بحث فراهم کردن شرایط نیست. سال گذشته در انزلی و مقابل تیم ایلام به بازیکنان گفتم فصل بعد نیستم. سال‌هاست با تبعیض جنسیتی و نابرابری‌ها می‌جنگم اما گاهی آدم نیاز به استراحت داد و از آنجایی که خانه و زندگی‌ام در استابول است، شرطم برای هدایت ملوان این بود  که سال بعد تیم را به سارا قمی و پگاه نوری بدهم اما باشگاه دنبال آن‌ها نیامد و آنقدر طول کشید تا رفتند. وقتی که شرایط باشگاه آینگونه است و برای مردان این همه مشکل دارند، خجالت می کشم که در مورد بانوان حرف بزنم ، شرایط را درک می کنم و خوشحال  هستم که با این وجود پژمان نوری حواسش به تیم بانوان هست.امیدوام همه مردم حمایت کنند و ملوان سرپا بماند.

بهترین هوادارن را داریم

او در مورد هوادارن ملوان بیان کرد: اغراق نمی‌کنم اما بهترین هوادارن را داریم. آنها ثابت کردند که درک بالایی دارند. وقتی سال گذشته سه بازی را در انزلی باختیم باز هم به تیم روحیه  دادند و در شرایطی که ما خیلی ناراحت بودیم،  تا ما را راضی نکردند از استادیوم خارج نشدند. هواداران مرد فوتبال ایران باید از هواداران خانم انزلی یاد بگیرند که چگونه پشت تیم‌شان باشند. ایمان دارم که آنها قوی‌تر از گذشته ملوان راحمایت می‌کنند. انزلی یک شهر نیست بلکه خانواده‌ای  بزرگ است که همه همدیگر را می شناسیم پس دخترانی که در تیم بازی‌می‌کنند بچه های خودشان هستند.

با فکر کردن به پیشنهاد مربیگری تیم‌های دیگر استرس می‌گرفتم

ایراندوست در پاسخ به این سوال که فدراسیون  برای سرمربیگری تیم ملی با شما صحبت نکرده است؟ گفت: فعلا در این مورد صحبتی نشده است اما دو پیشنهاد خوب لیگ برتری داشتم که برای بررسی آنها یک هفته زمان خواستم اما وقتی شب‌ها در خلوت خودم به این موضوع فکر می‌کردم، اضطراب و استرس زیادی سراغم می‌آمد. به خودم می‌گفتم چگونه بدون ملوان در لیگ برتر شرکت می‌کنی؟ حتی تصویرسازی می‌کردم که در بازی با ملوان کنار هوادارن بنشنیم اما برای این کارها ساخته نشدم. جلوی مسئولانی که زنگ زده بودند هم شرمنده شدم و از همین طریق عذرخواهی می‌کنم که یک هفته زمانشان را تلف کردم. بدون ملوان بودن برایم خیلی سخت است الان هم شرایط باعث شده که دور شوم اما از نظر ذهنی و فکری همه انرژی خود  را برای این تیم می‌گذارم.

او در مورد امکان بازگشت دوباره به تیم ملوان بیان کرد: شاید اگر پنج سال قبل این سوال را می‌پرسیدید با اطمینان می‌گفتم که تا آخر عمر با ملوان هستم اما بعد اینکه یک قدرت برتر،  تیم را منحل  کرد دیگر نمی‌دانم یک ساعت بعد چه اتفاقی می‌افتد. ملوان وصله به جانمان است و امیدوارم تیم مردان وزنان ملوان همیشه موفق باشد.

امیدوارم ورود زنان به ورزشگاه گزینشی نباشد

ایراندوست در پایان این گفت‌وگو  در مورد ورود زنان به ورزشگاه گفت: این اتفاق می‌افتد اما امیدوارم گزینشی نباشد. هر جا که به استادیوم رفتم فقط حسرت خوردم. امیدوارم دختران و زنان ایران که سال‌هاست  می‌خواهند به استادیوم بروند به خواسته خود برسند. حتی ممکن است یک بار بروند و دوست نداشته باشند اما از آنجایی که سال‌ها ممنوعیت وجود داشته انگار همه مانده‌ایم که چه اتفاقی میفتد. صحبت های وزیر  وزرش در این مورد  خوشحال کننده و خوشبینانه است و از آجایی که دورا دور از او شناخت دارم ، مطمئن هستم که بالاخره شرایط را برای حضور دختران فراهم می‌کند.

انتهای پیام

No Comments

Categories: ورزشی

پاسخی بگذارید